Sirac.hr Općina Sirač
Dobrodošli na naš forum!

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Korisničke grupeKorisničke grupe   RegistracijaRegistracija 
 ProfilProfil   Privatne porukePrivatne poruke   LoginLogin 

problem nasega kuda!

Započni novu temu   Odgovori na temu    Forum Općine Sirač -> KUD "Kamen" Sirač
Prethodna tema :: Sljedeća tema  
Autor Poruka
mali

PorukaPoslano: 28.08.2007, 18:27    Naslov: problem nasega kuda! Citiraj i odgovori

evo nacuo sam da u siracu ima jedan problem u vezi kuda. A to je..... svi kazu to je ok, super itd, ali zasto onda nitko od mladih nece da dolazi na probe ili da se prikljuci ( cast iznimkama ). E pa sad ja vas pitam u cemu je problem sto mladi nezele uciti o nasem folkloru, zar se trebamo sramiti nase proslosti ? dali je to sramota? Confused
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku
tamarix

PorukaPoslano: 01.09.2007, 21:34    Naslov: Citiraj i odgovori

Naravno da se svog porijekla ne treba sramiti i nije tu problem što mladi danas ne prihvaćaju folklor.
Folklor se danas zaista mora učiti i mladima je možda bedasto učiti nešto što je prošlost; kako se nekad pjevalo, plesalo,držalo do raznih običaja...
Sve to nekad je bilo dio života i svakodnevnice i nije se moralo učiti jer se s tim rađalo, živjelo i umiralo, a danas su neka druga vremena i gomila drugih zanimacija čudnih moralnih i životnih vrijednosti.
Onaj tko jednom "osjeti" folklor nikad se više duhom od njega neće rastati, jako dobro to znaju pravi folkloraši.
Ne bojte se mladi, pustite da vas pjesma i ples ponesu u vremena kada su živjeli naši stari.
Samo malo volje i truda, vjerujte višestruko se isplati!
[Vrh]
jaja

PorukaPoslano: 04.09.2007, 10:52    Naslov: Citiraj i odgovori

tamarix je napisao/la:
Naravno da se svog porijekla ne treba sramiti i nije tu problem što mladi danas ne prihvaćaju folklor.
Folklor se danas zaista mora učiti i mladima je možda bedasto učiti nešto što je prošlost; kako se nekad pjevalo, plesalo,držalo do raznih običaja...
Sve to nekad je bilo dio života i svakodnevnice i nije se moralo učiti jer se s tim rađalo, živjelo i umiralo, a danas su neka druga vremena i gomila drugih zanimacija čudnih moralnih i životnih vrijednosti.
Onaj tko jednom "osjeti" folklor nikad se više duhom od njega neće rastati, jako dobro to znaju pravi folkloraši.
Ne bojte se mladi, pustite da vas pjesma i ples ponesu u vremena kada su živjeli naši stari.
Samo malo volje i truda, vjerujte višestruko se isplati!

Nemam što za dodati osim velikog potpisa i još većeg pozdrava.
Zapravo imam za dodati big grin Ja sam tek dolaskom u Zagreb shvatila koliko je Sirač poseban i lijep a njegov folklor bogat i poseban, no tad je već bilo kasno za uključivanje u KUD u Siraču pa sam krenula na folklorni ansambl u Zagrebu. Nije isto ali se barem ponekad osjećam bliže rodnom mjestu i njegovoj bogatoj tradiciji.
[Vrh]
mali

PorukaPoslano: 04.09.2007, 17:52    Naslov: Citiraj i odgovori

DA TO JE SVE LIJEPO, ALI AKO MLADI NEPOCNU DOLAZIT.......
NISAM BAS SIGURAN KAKO CE OPSTATI NAS KUD frown
[Vrh]
iva i nensi

PorukaPoslano: 06.09.2007, 12:09    Naslov: Citiraj i odgovori

Evo problema nema.... mladi ponovo dolaze to jest ima nas puno više....
mali?tko si ti zapravo? pozdrav iz Oš Sirač
Very Happy
[Vrh]
Korisnički profil Pošalji privatnu poruku MSNM
mali

PorukaPoslano: 06.09.2007, 14:07    Naslov: Citiraj i odgovori

Je to je istina i zbog toga mi je veoma drago. Samo da ovi "stariji" mladi hoce ici na KUD kao vi nebi bilo nikakvih problema. Very Happy
E da sve pohvale nasim mladim nadama folklora za izrazito uspješne nastube... PRAVI STE SVAKA ČAST!!!! big grin big grin A i mladi tamburaši su veoma dobri Very Happy
SAMO TAKO NASTAVITE
[Vrh]
tamarix

PorukaPoslano: 07.09.2007, 09:34    Naslov: Citiraj i odgovori

Gledajući nastupe KUD-a Kamen, prvo što možete prepoznati su: zajedništvo više generacija, pjesma i ples iz srca, spontanost i jednostavnost izvođenja te ponos nošenja tradicijske narodne nošnje!
To su sve preduvjeti koji su osnova da jedan KUD može uspješno funkcionirati što se tiče članova koji ga čine.
Moram primjetiti da su ipak široj javnosti u RH relativno nepoznati te predlažem svima onima koji mogu pomoći pri organiziranju nastupa da pomognu da se za pjesmu i ples siračkog kraja čuje što više i dalje.
Sirčani, ima Vas svuda po RH i svijetu!
Uz KUD "Kamen" sigurno najbolje možete promovirati svoj zavičaj.
[Vrh]
mskoro

PorukaPoslano: 13.12.2007, 12:06    Naslov: Pozdrav iz gradića na maoru!!!!!! Citiraj i odgovori

Vidim da raspravljate o KUD-u, i mate pravo što se tiče svega, i ja mislim da bi trebalo sve više mladih dolazit. Znate kako se kaže : ''NA MLADIMA SVIJET OSTAJE'' ! big grin big grin
Ali problem je što mladima (čast iznimkama) to nije zanimljivo, tj. sramota ih je ići na KUD, ali to uopće nije sramota, dapače, ispuniš i dušu i slobodno vrijeme na pametan način...

Uživajte svi koji idete na KUD KAMEN SIRAČ !!!!!!!!
Very Happy smile big grin Razz
[Vrh]
Mario89

PorukaPoslano: 01.02.2012, 15:40    Naslov: Citiraj i odgovori

Domagoj91

PorukaPoslano: 16.01.2013, 14:04    Naslov: Citiraj i odgovori

Uistinu ove tvoje napisan recenice su za svaku pohvalu... dok ne osjetis nista neznas!
[Vrh]
Josip84

PorukaPoslano: 09.10.2013, 14:00    Naslov: Citiraj i odgovori

Sve je ovo ljepo, ali dok se uzivo ne osjeti i nis se nezna.
Prethodne poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Forum Općine Sirač -> KUD "Kamen" Sirač Vremenska zona: GMT + 01:00.
Stranica 1 / 1.

Forum(o)Bir:  
Ne možeš otvarati nove teme.
Ne možeš odgovarati na poruke.
Ne možeš uređivati svoje poruke.
Ne možeš izbrisati svoje poruke.
Ne možeš glasovati u anketama.